Adwokat Libiąż

Z Libiąża do naszej kancelarii dojedziesz w około 15 minut.

Współczesny świat jest bardzo sformalizowany. Wszelkie nakazy, zakazy, prawa i obowiązki regulują właściwe ustawy oraz kodeksy. Nawet w Internecie każdy poważniejszy sklep lub serwis musi mieć swój regulamin. Każdy człowiek na przestrzeni życia prędzej czy później napotka problem natury prawnej. Jeżeli właśnie jesteś w takiej sytuacji i szukasz dobrego prawnika, to doskonale. Z przyjemnością pomożemy!

Dlaczego my?

Adwokat w pobliżu miasta Libiąż to synonim profesjonalnej i kompleksowej obsługi. Wszystkich naszych Klientów traktujemy indywidualnie. Zapewniamy nie tylko pełne doradztwo i rzetelną obsługę prawniczą. Rozumiemy, że niektóre sprawy są szczególnie stresujące. Dlatego zawsze jesteśmy cierpliwi i pełni empatii. 

Zakres usług

Zatrudniamy gruntownie wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w różnych dziedzinach. Dlatego jesteśmy w stanie pomóc każdemu, nawet w najbardziej zawiłej sprawie. Kancelaria adwokacka Libiąż wspiera zarówno jednostki indywidualne jak i firmy.

Osoby prywatne mogą liczyć na pomoc w zakresie takim jak:

  • Prawo rodzinne i opiekuńcze – problemy tego typu odnoszą się m.in. do ustanowienia opieki nad dziećmi, ustalenia wysokości alimentów, przemocy w rodzinie czy zagadnień związanych z adopcją.
  • Rozwody – kompleksowe wsparcie obejmuje doradztwo, przygotowanie pozwu oraz reprezentowanie w sądzie.
  • Prawo spadkowe – kolejne zagadnienie związane ze sprawami rodzinnymi. Pomoc dobrego prawnika bywa nieoceniona w przypadku niejasności w testamencie, czy walki o uzyskanie zachowku.
  • Sprawy o zadośćuczynienie i odszkodowanie – firmy ubezpieczeniowe bardzo niechętnie wypłacają odszkodowania, a jeśli już to mocno je zaniżają. Najlepiej od razu skorzystać ze wsparcia adwokata.
  • Prawo karne – można je złamać świadomie, przypadkowo bądź w dobrej wierze. Nie ma sytuacji beznadziejnych. Doświadczony pełnomocnik nawet, kiedy sprawca ewidentnie zawinił, jest w stanie wywalczyć najniższy wymiar kary lub wyrok w zawieszeniu.
  • Prawo nieruchomości, własność i prawa rzeczowe – wsparcie obejmuje zarówno przygotowywanie umów najmu lub kupna-sprzedaży, jak i pomoc w sporach np. z deweloperem.
  • Prawo konsumenckie – ludzie często nie mają świadomości, że np. w przypadku odwołanego lotu należy im się rekompensata finansowa.

Firmy borykają się z problemami, które obejmuje: 

  • Prawo gospodarcze i handlowe – trudno obecnie wyobrazić sobie biznes, funkcjonujący sprawnie bez zaplecza księgowego i prawniczego. Grono spółek, z którymi łączy nas stała współpraca systematycznie się powiększa.
  • Prawo administracyjne – mamy doświadczenie w załatwianiu wszelkich urzędowych formalności, rejestrowaniu patentów, uzyskiwaniu zezwoleń i koncesji.
  • Prawo kontraktowe – zagadnienia z tego zakresu obejmują tworzenie umów oraz regulują ich przestrzeganie. W przypadku naruszenia postanowień kontraktu przez drugą stronę należy bezwzględnie upominać się u niej o stosowne odszkodowanie.

Niezależnie od rodzaju i stopnia skomplikowania problemu zapraszamy do kontaktu!

Zapraszam do kontaktu również mieszkańców innych okolicznych miejscowości, m.in.: BabiceBieruń, BrzeszczeChełmek, ChrzanówKęty, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, czy Zator.