Adwokat Babice

Droga z Babic do naszej siedziby zajmie Ci około pół godziny.

Kancelaria adwokacka to miejsce, w którym można skorzystać z usług specjalistów w dziedzinie prawa. Kancelarie specjalizują się w świadczeniu usług w określonych sprawach. Są jednak i takie, jak np. kancelaria adwokacka Joanny Pieczki, które podejmują szeroki wachlarz problemów z dziedziny prawa rodzinnego, opiekuńczego, administracyjnego, spadkowego, karnego, cywilnego, gospodarczego i handlowego.

Skorzystanie z usług kompetentnego i doświadczonego adwokata ma tę zaletę, że specjalista pomoże nam w rozwiązaniu każdego problemu natury prawnej. Adwokat pełni rolę pełnomocnika w sądzie, reprezentuje nas przed wymiarem sprawiedliwości. Pośredniczy w sprawach rozwodowych, podziału majątku, spadku. Za jego pośrednictwem można również złożyć skargę na czynności komornika. Adwokat zabezpiecza nasze interesy w postępowaniu egzekucyjnym i przed sądem.

Kancelaria adwokacka w pobliżu gminy Babice może w imieniu klienta pośredniczyć w zawarciu umowy. Napisze stosowne pisma prawne – wnioski, zażalenia np. na czynności komornicze, odwołanie od wyroku sądu. Z pomocą adwokata można się zrzec roszczenia i uznać powództwo.  Mecenas może wystąpić do sądu o obniżenie lub zwrot kosztów poniesionych w procesie sądowym przez jego klienta.

Wszystkie czynności prawne z pomocą adwokata są łatwiejsze niż działanie w pojedynkę. Specjaliści posiadają dużą wiedzę prawniczą i doświadczenie, co znacznie ułatwia poruszanie się w gąszczu spraw i szukanie optymalnych dla klienta rozwiązań.

Zakres usług prawnych kancelarii adwokackiej

Kancelaria prawna świadczy szeroki zakres usług, co wynika z potrzeb klientów. Wśród najważniejszych czynności, którymi zajmują się nasza kancelaria, należy wymienić:

  • Sprawy rozwodowe, które obecnie są bardzo częste. Wiele osób prosi o wsparcie w procesie rozwiązywania małżeństwa.
  • Kwestie z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego obejmują zazwyczaj ustalenie prawa do alimentacji, opieki nad małoletnimi dziećmi i wiele innych zagadnień z życia rodzinnego.
  • Zadośćuczynienie i sprawy odszkodowawcze to również pole działań kancelarii adwokackiej.
  • Sądy rozpatrują kwestie z zakresu prawa gospodarczego i handlowego. Skorzystanie z usług adwokata w tym obszarze jest powszechne i w pełni uzasadnione.
  • Kancelarie adwokacie zajmują się również sprawami związanymi z nieruchomościami, spadkiem, podziałem lub odzyskaniem majątku zawłaszczonego przed laty w sposób bezprawny albo budzący wątpliwość w świetle obecnego prawa.
  • Wśród klientów mecenasów nie brakuje klientów, których problemy regulowane są przez prawo karne i administracyjne.

Zapraszam do kontaktu również mieszkańców innych okolicznych miejscowości, m.in.: Bieruń, BrzeszczeChełmek, ChrzanówKętyLibiąż, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, czy Zator.